Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Świąteczny poradnik eleganta
Świąteczny poradnik eleganta

Andrzejki, adwent, później Gwiazdka, później sylwester, później karnawał – końcówka starego roku i początek nowego to istny szalony maraton okazji do strojenia się! Jeśli trochę czujesz się zagubiony w tym światku, a chciałbyś nie być – zalecamy z jednej strony kierowanie się zasadami klasycznej elegancji, a z drugiej – odwagę w stosowaniu własnej, twórczej inwencji. Co to dokładnie oznacza? Zagmatwaliśmy jeszcze bardziej? Już wyjaśniamy!

 

 

 

  1. Dowiedz się, jak dobrze zawiązać muchę.

 

To totalna podstawa! Chcesz nosić szpilki? – naucz się w nich chodzić! Chcesz szaleć na stoku? – naucz się zasuwać na nartach! Chcesz świetnie wyglądać w muszce? – naucz się ją wiązać! W Internecie znajdziesz mnóstwo tutoriali, które rozwiewają wszelakie wątpliwości, my także załączamy mały poradniczek-samouczek. To nie jest fizyka kwantowa, dasz sobie radę!

 

 

2. Nie łam niełamalnych zasad.

 

Otóż to. Niepokorni i odważni często w życiu wiele zyskują, są jednak takie przypadki, gdy wyłamywanie się jest wyłącznie symbolem złego smaku i nieznajomości reguł. Tak jest na przykład w przypadku przepisów ruchu drogowego, wizyt dyplomatycznych czy na przykład profesjonalizmu sportowego. Sprawa tyczy się także elegancji – w przypadku much, do smokingu zawsze dobieramy czarną muchę, do fraku – białą. Nic nie osiągniemy próbując się wybić! 

 

 

3. Nie szalej z awangardą kolorystyczną

 

Udowodniono, że każdy z nas może inaczej postrzegać barwy. Ich dobór w takim świetle staje się więc kwestią poniekąd indywidualną, jednak nie możemy zapominać, że w przypadku uroczystych spotkań (nawet jeśli stroimy się tylko dla swojej przyjemności) – podlegamy zewnętrznym ocenom. Tak, tak – znajomych, babci, cioć, kuzynów. Zastanów się więc dwa razy nim (chcąc rzecz jasna wyglądać elegancko, nie ingerujemy w to, jak chcesz wyrażać siebie na co dzień) włożysz limonkową muchę do malinowej koszuli. Efekt będzie przede wszystkim… zabawny.

 

 

4. Dobrze dostosuj rozmiar

 

Mucha powinna być widoczna (w końcu nie zakładamy jej po to, by ją schować pod swetrem), ale to nie chodzi o przeskalowanie, nie chcemy, by efekt był kuriozalny. Ponadto, by dobrze się czuć i nie skupiać się na nerwowym poprawianiu przesuwającego się akcesorium – dobrze dopasuj rozmiar do swoich gabarytów i obwodu szyi. Przed zakupem koniecznie skontaktuj się z nami, chętnie podpowiemy, jak to zrobić!

 

 

5. Czuj się świetnie i pewnie, a pewnie tak będziesz wyglądać ;-) 

 

Last but not least – jak to się mówi, a ten prosty komunikat znaczy bardzo wiele. Żyjemy w czasach post-awangardowych, mało co potrafi kogoś zadziwić, a w mniej konserwatywnych środowiskach i wśród młodzieży – dotknąć lub zniesmaczyć. Dostosowuj więc swoje ubrania do nastroju, charakteru i ochoty – bardziej niż do okazji. Warto podążać za wskazówkami, nie warto jednak kurczowo się ich trzymać, rzadko kiedy czujemy się wtedy dobrze. A jeśli nie czujemy się dobrze to i gorzej wyglądamy. I wtedy po co to wszystko? ;-) 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl